BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Protokolü Valilik Toplantı Salonu´nda İmzalandı

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Protokolü Valilik Toplantı Salonu´nda İmzalandı

      İlimiz, 14-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Sayın Valimizin himayesinde ve Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenecek olan Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası´na ev sahipliliği yapacak.  Turnuvaya ilişkin protokol, Valilik Toplantı Salonu´nda imzalandı. İmza törenine Valimiz Tahir Büyükakın, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Yörükçü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şube Müdürümüz Cuma İvrendi, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halis Çelik, Tüm Akıl Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt, Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Muzaffer Tekelioğlu ile projede görev alacak yetkililer katıldı. 

      Valimiz Tahir Büyükakın, Türkiye genelinde 9-11 yaş ve 12-14 yaş grubu öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek turnuvanın kente renklilik katacağını ifade ederek, ´´Sebep sonuç ilişkilerini daha iyi kuran, yeni çevre şartlarına daha kolay uyum gösterebilen, doğru ve gerekli bilgiye daha kısa sürede erişebilen ve bu bilgiyi ulaşmak istediği amaç doğrultusunda en verimli kullanabilen toplumlar her zaman diğerlerinden ileride olacaktır ve aradaki mesafe büyüyen bir hızla açılacaktır. Bilgi çağının bu temel gerçeği, genç bir nüfusa sahip olan ülkemiz için önemli bir fırsattır.´´ dedi. 

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş da 81 ilin katılacağı, farklı akıl oyunlarını bir araya getiren bu kadar geniş kapsamlı bir turnuvanın Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade etti. Yarışmaya Türkiye genelinden yaklaşık 600 öğrenci ve 162 öğretmenin katılacağını, yarışmaların Bilecik merkezde ve Bozüyük ilçesinde yapılacağını söyleyen Durmuş, projeyle, çocuklarımızın, düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmasını, öğrenci ve öğretmenlerimizin akıl oyunlarını dersin içinde kullanmalarıyla derslerin daha eğlenceli ve çekici hale getirilmesini, akıl ve zekâ oyunları ile öğrencilerimizin vakitlerini daha verimli geçirmelerini, öğrencilerimizin okulu sevmelerini, bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini desteklemeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

      Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası, Bilecik Valiliği, Bilecik Belediye Başkanlığı, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bozüyük Kaymakamlığı, Bozüyük Belediye Başkanlığı, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu, Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği işbirliği ile düzenlenecek. Protokolde, yaş gruplarına göre oynanacak oyun çeşitleri şöyle belirlenmiş:

 

 

OYUN ADI

YAŞ GRUBU

1

MANGALA

 

9-11 Yaş

2

Q BITZ

3

EQUILIBRIO

1

PENTAGO

 

12-14 Yaş

2

KULAMI

3

REVERSI

4

MANGALA

19-12-201719-12-201719-12-201719-12-201719-12-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.