BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Ajans Projeleri Kapsamında 6 Okulumuz Hibe Almaya Hak Kazandı

Ulusal Ajans Projeleri Kapsamında 6 Okulumuz Hibe Almaya Hak Kazandı

     T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı A.B. Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından hibe sağlanan 2017 Yılı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri başvuru sonuçlarına göre ilimizden 6 okul toplamda yapılan 1944 proje başvurusu arasından sıyrılarak hibe almaya hak kazandı. Bu okullarımız: Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Asil), Bilecik Mesleki Eğitim Merkezi (Asil), Gölpazarı Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Asil), Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Akreditasyon Asil) ve Osmaneli Çok Programlı Anadolu Lisesi (Yedek), Pazaryeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Yedek).

    Proje kapsamında mesleki okullarımızdan öğrencilerimiz, mesleki stajlarını yurtdışı kurumlarda refakatçi öğretmenleri gözetiminde hibelerden faydalanarak gerçekleştirecekler. 2017 yılında bu projeler vasıtasıyla ilimize getirilecek hibe miktarı en az 223.838 Avro en çok 289.383 Avro olacak.

     Ayrıca nüfusa oranla Erasmus+ proje sayılarına bakıldığında Bilecik, çevre illere göre kabul edilen 4 asil 2 yedek projesiyle birinci sırada yer alıyor.

     İl Milli Eğitim müdürümüz Fazilet Durmuş, meslek liselerimizde, nitelikli ve sektör ihtiyaçlarına cevap verebilen iş gücü yetiştirme adına çalışmalarına hız verdiklerini, bu kapsamda alan ve dallarla ilgili düzenlemeleri gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yine gerçekleştirilen “Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştayı” sayesinde sektör temsilcileriyle okullarımızı buluşturduklarını, mesleki eğitimin daha iyi ve nitelikli hale gelmesi, istihdamın daha üst düzeyde sağlanması adına önemli çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Çalıştay sonrası yapılan protokollerle okullarımızın sektör temsilcisi kuruluşlarla sıkı bir iş birliği içine girdiğini, böylece okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi ve mezun olan öğrencilerimizin istihdamının sağlanması konusunda büyük mesafe alındığını söyledi.

      Hibe almaya hak kazanan meslek liselerimizdeki öğrencilerimizin stajlarını yurtdışında yaparak mesleki gelişimlerini ve yeterliliklerini önemli oranda artıracaklarına değinen Fazilet Durmuş, proje kapsamında gerçekleştirilecek olan öğrenci ve personel hareketliliğinin yararlı olmasını diledi ve hibe almaya hak kazanan okullarımızı kutladı. Çalışmalarından dolayı başta ARGE Birimimiz olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, okul idareci ve öğretmenlerine, gerek Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştayı’nda gerekse Çalıştay sonrası meslek okullarımızla yapılan iş birliğinde yaptıkları katkılardan dolayı İK11 Platformu yetkililerine, Bilecik ve Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası yönetici ve üyelerine teşekkür etti.

03-08-201703-08-201703-08-201703-08-201703-08-201703-08-201703-08-201703-08-201703-08-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.