BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversite ve Lise Tercih Danışmanlığı Eğitimleri Verilmeye Başlandı

Üniversite ve Lise Tercih Danışmanlığı Eğitimleri Verilmeye Başlandı

     3 Mayıs 2017 Çarşamba günü, üç gün sürecek olan Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üniversite, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise lise “Tercih Danışmanlığı Eğitimleri” başladı. Eğitimlerde, il ve ilçelerimizdeki rehber öğretmenlere, lise ve üniversite tercihi yapacak öğrencilere rehberlik edebilmeleri için tercih yapılırken dikkat edilecek noktalarla ilgili danışmanlık eğitimi veriliyor.

     Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Mesut Sabancı, Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise Adem Kalebaşı tarafından verilen eğitimler üç gün sürecek. Öğretmenler YGS, LYS, Ortaöğretim Başarı Puanı hesaplama, yeni ek puan uygulaması, tercihlerin yapılması, Askeri Okullar ve Polis Okulları öğrenci alımı, Yatay ve Dikey Geçişler, KPSS, lisans tamamlama ve lise tercihleri konularında bilgi alacaklar. Eğitimi tamamlayan öğretmenler, okullarındaki öğrencilere tercih danışmanlığı yaparak rehberlik edecekler.

 

     Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki eğitim faaliyetine katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, bir süre anlatılan konuyu dinledi. Daha sonra öğretmenlere kısa bir konuşma yapan Durmuş, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin lise ve üniversite tercihlerinde hayatlarını olumsuz etkileyecek bir durumla karşılaşmamaları için onlara yardımcı olmamız gerektiğini belirtti. Kaybedilecek tek bir öğrencimiz dahi olmadığını dile getiren Durmuş, Milli Eğitim olarak, öğretmenler olarak onları doğru yönlendirmek durumunda olduğumuzu ve bunun için verilen danışmanlık eğitiminin çok önemli olduğunu ifade etti. Eğitimi veren ve eğitime katılan öğretmenlere teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

03-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-201703-05-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.