BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Üniversiteye Adım Adım Projesi" Öğrenci ve Velilere Yönelik "YGS´ye 10 Kala"Seminerleri İle Devam Etti. Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.  Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.                                  Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.Üniversiteye Adım Adım Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

 

"Üniversiteye Adım Adım Projesi" öğrenci ve velilere yönelik "YGS´ye 10 Kala"seminerleri ile devam etti.

Proje kapsamında; 05.03.2015 tarihinde Şeyh Edebalı Kültür ve Kongre Merkezinde saat 11.00´ de YGS´ye girecek öğrencilere, akşam saat 18.00´de ise öğrenci velilerine yönelik seminer düzenlendi. Seminerlerde Kişisel Gelişim Uzmanı Süleymen AKAY´ın sunumu öğrenci ve veliler tarafından ilgiyle izlendi. Sunumlarında Süleyman AKAY; öğrencilerimize başarıya ulaşmada izlenecek yol hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, kişisel gelişim, düşünmeyi kontrol etme, çalışma disiplini ana başlıklarında, öğrenci ve velilerimize hedefe ulaşmada dikkat edilecek konularda bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Seminerlerin öğlen oturumunda öğrencilere bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK; "Ben de 12.sınıfta öğrencisi olan bir veliyim ve sizin farkınızı farketmenizi istiyorum. Bu proje hem Bilecik için hem de Türkiye için örnek olacak bir proje.Siz bizim için önemlisiniz ve bizler bunun için buradayız. Bizler geleceğimizi size emanet edeceğiz. Onun için sizlerin donanımlı, yetişmiş bireyler olmanız bizler için çok önemli. Sizin başarınız bizim başarımız olacak. Bu yolda hazırlanan bu projede Mutlu Filizler Akademisi hiç bir ücret talep etmeden büyük bir fedakarlıkla bu proje şu anda yürütülüyor. Sizin yapacağınız her bir fazla doğru cevap; sizin, bizim, İlimizin başarısını yükseltecek. Sizlerden isteğimiz; özellikle içinde olduğunuz zamanı çok iyi değerlendirmeniz ve sonuçta hayal ettiğiniz, planladığınız yerlerde olmanız." dedi.

Velilere yönelik olarak yapılan ikinci oturumda ise ALTINKAYNAK; Bugün velisi buraya gelen öğrencilerimizin başarısı yüzde on arttı. Emin olabilirsiniz. Çünkü eve gittiğinizde öğrenciniz size, ´annem babam beni önemsiyor, benim başarım için seminere giderek bana yardımcı olmak istiyor´ diyecek.Bugün burda bu salonda, öğrencilerini bir adım öne çıkaran velilerle birlikteyiz.Sizleri tebrik ediyorum." dedi.

Mutlu Filizler Akademisi Psikolojik Danışmanı Mutlu Selen HAŞİT; Her iki seminer oturumunda öğrenci ve velilere; Mutlu Filizler Akademisi olarak yapmak istediklerini anlattı. Bilecik insanı olarak, zaman mekan ayrımı gözetmeksizin Bilecik´te öğrenim gören üniversite adayı öğrencilerimize faydalı olmak için bu proje kapsamında çalıştıklarını ve bu bağlamda da Milli Eğitim Müdürlüğünden en yüksek seviyede yardım gördüklerini belirtti. Öğrenci ve velilere sınav öncesi ve sınav sonrası ne yapılması gerektiği ve özellikle nelerin yapılmaması gerektiğini vurguladı. Uyku düzeni, ailevi ilişkiler, sınavın hemen öncesi ders çalışma ve televizyon izleme konularında karşılıklı soru cevaplarla öğrenci ve velileri bilgilendirdi.

Seminer sonunda, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ve İl Genel Meclisi Serkan YILDIRIM tarafından;Kişisel Gelişim Uzmanı Süleyman AKAY´a, Filiz EĞİLMEZ, Mutlu Selen HAŞİT ve geçtiğimiz pazar gün yapılan YGS deneme sınavında gönüllü görev alan öğretmenlerimizi temsilen bir öğretmenimize plaket ve çiçek takdim edildi.

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.