BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Üniversiteye Adım Adım Projesi” Protokolü İmzalandı.

“Üniversiteye Adım Adım Projesi” Protokolü İmzalandı.

Üniversiteye Adım Adım Projesi Protokolü İmzalandı.Üniversiteye Adım Adım Projesi Protokolü İmzalandı.Üniversiteye Adım Adım Projesi Protokolü İmzalandı.

 

     Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mutlu Filizler Akademisi işbirliğinde hazırlanan “ÜNİVERSİTEYE ADIM ADIM” Bilecik Ortaöğretim Öğrencilerini Üniversiteye Hazırlama Projesi Protokol İmza Töreni yapıldı.

     Proje, Ortaöğretim öğrencilerinin, hedef belirleme, bu hedefe yönelik motivasyonlarını yüksek tutma, farkındalıklarını arttırarak kazanacakları yeni bakış açılarıyla doğru tercihler yaparak daha mutlu, başarılı ve güçlü bireyler olarak yaşama hazırlanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

 

     Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK; “ Bugün yeni bir imza töreni ile Bilecik halkının karşısına çıkmaktan gurur duyuyoruz. Her yaptığımız yeni çalışma bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Bilecik’in eğitimine katkıda bulunma, öğrencilerimizin ve ülkemiz in geleceği adına yeni bir şeyler yapmanın heyecanını yaşıyoruz. “Üniversiteye Adım Adım” isimli proje,  ortaöğretim öğrencilerimizin üniversiteye hazırlıklarını tamamlamak adına yapılan bir projedir. Adından anlaşılacağı üzere adım adım ilerleyecek olan bir projedir.  

 

     Proje kapsamında; önce Ygs Kazanım ve Denemesi yapacağız ve durumumuzu göreceğiz. Daha sonra öğrencilerimizi ve velilerimizi bilgilendireceğiz. Bu bağlamda; önümüzdeki hafta sonu 1 Mart Pazar günü İl Merkezindeki tüm 12.sınıf öğrencilerimize yönelik, birebir ÖSYM’nin yaptığı gibi bir deneme sınavı yapacağız. Bu sınavla ilgili tüm masraflar Mutlu Filizler Akademisi tarafından karşılanacak. Daha sonra, öğrencilerimize üniversiteler ve meslekler ile ilgili seminerler verilecek. Devamında doğru tercih ile ilgili öğrencilere bilgilendirme seminerlerinin düzenlenecek ve bu bağlamda birçok ünlü üniversitenin katılımıyla Bilecik’te “Üniversite Tanıtım Günleri” gerçekleştirilecek. Nihayetinde ise, 12.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan tüm bu çalışmaların sonuçlarının yer aldığı rapor ve broşür hazırlanarak ilgili kurum ve Bakanlık ilgili birimlerine ulaştırılması faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Yükümüzün hemen hemen tümünü sırtlayan Mutlu Filizler Akademisine teşekkür ediyoruz. Çok Önemli dönütler alıyoruz. Kendilerine huzurlarınızda çok çok teşekkür ediyoruz. İnşallah öğrencilerimiz ile birlikte geleceğimiz kazanacak, bunda da sizin emekleriniz çok olacak” dedi.

    Mutlu Filizler Akademisi adına Filiz EĞİLMEZ yaptığı konuşmada; Biz yeni bir kuruluşuz. Ama Bilecik’teki öğrencilere nasıl faydalı olabiliriz manasında Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir işbirliği içerisinde bu çalışmalara başladık. Sağ olsun Müdür Beyler gereken desteği veriyorlar. Bizde onların yükünü azaltarak destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah Bilecik’te üniversiteye hazırlanan gençlerimiz için iyi bir şeyler yaparız, onlara birer vizyon katabiliriz, birer hedef oluşturabiliriz. Onların ulaşmak istedikleri eğitim kurumlarına ulaşmaları için yardımcı olabiliriz. Gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.