BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığına Hayır” Etkinliği Osmaneli İlçemizde Gerçekleştirildi

“Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığına Hayır” Etkinliği Osmaneli İlçemizde Gerçekleştirildi

      8 Aralık 2017 Cuma günü Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen ve Osmaneli Kaymakamlığı ile Osmaneli Belediyesinin destek verdiği “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığına Hayır” etkinliği 11.30 ve 12.30 saatleri arasında Osmaneli pazar alanında uyuşturucu ve madde bağımlılığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla lise öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirildi.

      “Okullarımızda Güvenli Ortamın Oluşturulması, Uyuşturucu ve Uyarıcı Maddelerle Mücadele Projesi” kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ,  İlçe Jandarma Komutanı Yunus Emre DEMİRPEHLİVAN, Emniyet Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Yalçın AVCI, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

      Etkinlikte önce uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla ilgili slogan içeren tişörtlerini giyen yaklaşık 90 öğrencimiz pazar alanında hazır bulundu. Saatin gelmesiyle beraber kendilerini yere atıp yardım talebinde bulundular. Duyarlı vatandaşlarımız tarafından öğrencilere müdahale edildi ve 112 Acil servis çağırılıp öğrenciler için yardım talebinde bulunuldu. Daha sonra öğrencilerimiz, “Bağımlı Olma Özgür Ol, Maddeye Değil Yaşama Bağlan, Madde Bağımlılığından Kurtulmanın En Etkili Yolu Hiç Başlamamaktır, Madde Bağımlılığına Hayır” sloganlarıyla kısa bir yürüyüş gerçekleştirdiler ve toplu fotoğraf çekiminden sonra etkinlik sona erdi.

      Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ, madde bağımlılığına yakalanmış gençlerimizi ötekileştirmeden onların tarafında yer alarak, bağımlılıktan kurtarma, bağımlılığa aday olanları da engellemeye çalıştıklarını bu kapsamda her cuma günü Osmaneli pazar alanında stant açılıp halkımızı bilinçlendirdiklerini, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Aile Danışmanlık Merkezi kurup ailelere destek verdiklerini aktardı.

      Osmaneli Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, “Farkındalık açısından güzel bir olaya imza atıldı. Gençlerimizin Belediyemiz tarafından düzenlenen sosyal sportif aktivitelere katılmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

      İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI etkinliğe katılan öğrencilere, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığına karşı çok iyi bilinçlendirmeliyiz. Tüm kurumlarla iş birliği yaparak madde bağımlılığını engellemede daha üst seviyelere ulaşmak istiyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, tişörtle yazıldığı gibi, madde bağımlılığından kurtulmanın en etkili yolunun hiç başlamamaktan geçtiğini söyledi. “Gençliği, gençlerini ihmal eden, geleceğini imha eder. Geleceğimizin sıkıntıya girmemesi adına, ülkede yaşanan bazı sıkıntıların da farkında olarak bizlerin her zaman teyakkuzda olması gerekiyor.”dedi. Gençlere uyuşturucu ve zararlı maddelerle damarlarındaki asil kanı kirletmemeleri gerektiğini vurgulayan DURMUŞ, İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI’ya, Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN’e, tüm katılımcılara projeyi yürüten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ’ye, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti.

08-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-2017

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.