BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Bilal Şentürk Başkanlığında Bilecik Eğitimine İlişkin Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

Valimiz Sayın Bilal Şentürk Başkanlığında Bilecik Eğitimine İlişkin Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

 

Bilecik Öğretmenevi’nde 14 Şubat 2019 Perşembe günü Valimiz Sayın Bilal Şentürk’ün başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcımız Rahmi Köse, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, Söğüt Kaymakamı Murat Öztürk, Pazaryeri Kaymakamı Fatih Kurt, Yenipazar Kaymakamı Yavuz Kartal, İnhisar Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

Toplantıda Şube Müdürü Zekai Çobandere İl Milli Eğitim Müdürlüğünün brifingini sundu. Ardından Şube Müdürü Salih Aybaş 2018-2019 eğitim öğretim yılı itibariyle “Güvenli Okul Projesi” kapsamında yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirme yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Vizyonu belgesi çerçevesinde yapılması planlanan çalışmalara ilişkin bilgilendirme istişare toplantısı yapıldı.     

Valimiz Sayın Bilal Şentürk, ´´Bilecik’te eğitim ve öğretimin fotoğrafını görelim. Eğitimin dört temel unsuru öğrenci, öğretmen, aile-sosyal çevre ve idaredir. Bu unsurlardan kime ne düşüyor kim ne yapacak bu eğitim döneminde neler yapabiliriz hep birlikte değerlendireceğiz. İnsanı verimli kılan en önemli unsur iş heyecanıdır. Önce iş heyecanı lazım. Herkesin öne çıkan bir özelliği, yeteneği vardır. Yetenek avcılığı yapalım. Yaptığımız işi önemsememiz ve bir şeyler yapabileceğimize inanmalıyız. Özgün uygulamalarımızı birleştirelim. Bir vizyon oluşturalım. Başarının temel sırrı odaklanmaktan geçer. Rutinlerin dışına çıkarak, bu işi gerçekten gönülden dert eden, dert edinecek arkadaşlarla bunu başarabiliriz. Yaptığımız işi çok iyi yapmak için hep birlikte çalışacağız.

Geleceğin çocuklarının daha iyi olmak zorunda olduklarını belirten Vali Şentürk, ´´Önümüzdeki aydan başlayarak, ayda bir gün bir çocuğumuz valilik stajı ve kamu kurum ve kuruluşlarının her birinde ilgisine göre amirlik stajı yapacak. O görevin sorumluluğunu hissedecek. Onu motive edeceğiz. Bu görev meslek seçiminde de etkileyici olabilir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik “2023 Vizyon Belgesi ile eğitim sistemimiz yeniden tasarlanırken dünyadaki bilimsel teknolojik gelişmelere açık bir sistem oluşturulmaktadır. Evlatlarımızı teknoloji kullanan nesiller değil teknoloji üreten nesiller olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bunun için okullarda tasarım atölyeleri, etkinlik alanları oluşturacağız. Artık değişimin hızı çok arttı. Eskiden olduğu gibi nesiller elli altmış yılda bir değişmiyor. Değişimin önünde durabilme şansımız yok. Değişimin sonu yok ama çocuklarımızı gelecekte neyin beklediğini öngörerek onları bu gelişimlere uygun bir şekilde donatmak için öngörülü olmak gerek. Eğitimde artık ezberleri bozmalıyız. Madem bu topraklar kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, biz de bu anlayışla ülkemiz ve geleceğimiz adına lokomotif olma iddiasında olmamız gerekir.” dedi.

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

 

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.