BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vezirhan İlkokulu Kapalı Spor Salonuna Kavuştu.

Vezirhan İlkokulu Kapalı Spor Salonuna Kavuştu.

25-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-201625-03-2016

 

     Vezirhan İlkokulu ve Ortaokulunun bulunduğu yerleşke içerisinde bulunan ek bina spor salonu olarak yeniden dizayn edilerek öğrencilerin hizmetine açıldı.

    Vezirhan Belediyesi ve Marmara Kağıt A.Ş. işbirliği ile yapılan spor salonunun açılışına; Özel sektör olarak projelere destek veren, Marmara Kağıt A.Ş. Bilecik Fabrika Müdürü Murat GÜNEY, Demisaş Sosyal İşler ve Halkla İlişkiler Müdürü Burhan SALTAN başta olmak üzere, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet DUYMUŞ, Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul ve Kurum Müdürleri ile veliler ve öğretmenler katıldı.

    Program açılışında konuşan Okul Müdürü Vehbi ŞAHAN; eğitime olan desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen özel sektör temsilcilerine Vezirhan halkı adına teşekkür etti. Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet DUYMUŞ ise konuşmasında; " Belediye olarak normal görevlerinin dışında eğitim öğretim konularında da ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerini ve göstermeye devam edeceklerini beyan ederek, İlçede Üniversite seviyesinde öğrenim gören öğrencilere burs katkısında bulunan Demisaş A.Ş. firması yetkililerine de ayrıca teşekkür etti.

    Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK konuşmasında; " Vezirhan´a her geldiğimde en çok hoşuma gidene şey, tüm programlarda Vezirhan´lılar bizi yalnız bırakmıyor. Emeğinize sağlık diyorum. Onların bize desteği bizim moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Geleceğimizi ne kadar nitelikli hale getirirsek ülkemiz de o kadar nitelikli hale gelir. Biz öğrencileri sadece akademik anlamda yetiştirmekle kalmıyoruz, onları sportif manada da yetiştirmeye çalışıyoruz. Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz salon atıl bir vaziyetteyken, kurumlarımızın işbirliği ile bu hale gelmiş durumda.Buradan yetişecek gençler, Vezirhan´ımıza, ülkemize faydalı gençler olarak yetişecekler. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Vezirhan Beldemizde kurumlarımızın böylesi bir işbirliği ve yardımlaşma içine girerek bu güzel salonu gençlerimize kazandırdıkları için Belediyemize, katkıda bulunan Marmara Kağıt A.Ş. firmasına ve bu işe ön ayak olan bir şeyler yapma gayretinde olan okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Büyüklerimiz; bir olalım, iri olalım, diri olalım demiş. Verdiğiniz desteğin maddi anlamda ne kadar olduğunun hiç önemi yok aslında, buradaki birlik ve beraberliğin kıymeti ölçülemez. Devletimiz çok büyük ve güçlü, bu tarz işleri yapacak gücü her zaman var. Fakat sevgili Vezirhan´lıların desteği, firmalarımız ve Belediyemizin katkıları bu birlik ve beraberliğin samimiyetin muhabbetin bir göstergesi olan bu tablonun her daim devam etmesini temenni ediyorum, katılan herkese saygılar sunuyorum " dedi.

 

     Konuşmaların ardından destek veren sanayi kuruluşlarına plaket takdimi yapıldı ve spor salonunun açılışı yapıldı. Program; salonun misafirler tarafından gezilmesinin ve ikram verilmesinin ardından son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.