BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Yaşlılara Saygı Haftası´ Münasebetiyle Huzurevi Sakinleri Ziyaret Edildi.

´Yaşlılara Saygı Haftası´ Münasebetiyle Huzurevi Sakinleri Ziyaret Edildi.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personelimiz, Edebali Ortaokulu Öğrencileri ile birlikte "Yaşlılara Saygı Haftası" münasebetiyle Bilecik Huzurevini ziyaret etti. Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ile beraberindeki personel ve öğrencileri karşılayan Huzurevi sakinleri ziyaretten dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirttiler.

     Huzurevi Sakinleri ile yakından ilgilenen Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK, "sadece Yaşlılara Saygı Haftasında değil her zaman yanlarında olmak istediğimiz büyüklerimizle hasret giderdik. Herkes gibi onlarında sevgi ve saygıya ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçlarını bir nebze olsun giderebilmek için herkesin ziyarette bulunması gerektiğini" ifade etti. "Ziyaret esnasında büyüklerimizin gözlerindeki mutluluk ve memnuniyet, ziyaretin onlar için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor" dedi. Müdürlüğümüz Personeli ve öğrenciler, yaşlılarımızla ayrı ayrı ilgilendiler ve onların anlattıkları hayat hikayelerini dinleyerek, dertleri ile dertlenmeye çalıştılar. Hastalığından dolayı, yatağından kalkamayan yaşlılarımızı da odalarında ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK, "bizler;anneye babaya öf bile dememek gerektiğini ayet ile tembihleyen bir dinin mensuplarıyız, onlara gözümüz gibi bakarak, dualarını almamız lazım. Bir gün Allah c.c.ömür verirse bizlerde yaşlanacağız ve evlatlarımızın, yakınlarımızın gözünün içine bakacağız, ilgi bekleyeceğiz. Dolayısı ile, bugün yaptığımız bu ziyaretin ne anlama geldiğinin bilinci içindeyiz" dedi.

      Yaşlılarımıza çiçek takdim edilmesi ve tatlı ikramının ardından personelimiz ve öğrencilerimiz vedalaşarak ayrıldılar.

 

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.