BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Türkçe Etkinliği

Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Türkçe Etkinliği

      8 Ocak 2018 Pazartesi günü Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe Finansman Alanı Şefi Hülya Enli rehberliğinde, Muhasebe Finansman 10. sınıf öğrencileri Cansu Kaplan ve Sema Göksu Ayar tarafından hazırlanan ‘’Bu Türkçe İle Nereye’’ adlı TUBİTAK projesi kapsamında güzel Türkçemize giren ve günümüzde gittikçe yaygınlaşan yabancı kelimeler ve sosyal medyada yapılan, anlamı bozan kısaltmaların Türkçemize nasıl zarar verdiğine dikkat çekmek, Türkçemizin nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğuyla ilgili farkındalık oluşturmak için Kapalı Pazar’da bir etkinlik düzenlendi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş’un da katılarak destek verdiği etkinlikte folklorik kıyafetler giyen öğrenciler, Türkçenin önemine vurgu yapan sözlerle kapalı pazara girdikten sonra Muhasebe Finansman 10. sınıf öğrencileri Cansu Kaplan ve Sema Göksu Ayar Türkçenin önemini ve dilimize giren yabancı kelimelerin zararlarını anlatan bir konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Muhasebe Finansman 11. sınıf öğrencisi Mücahit Turgut Türkçenin önemine vurgu yapan ‘’Karamanoğlu Mehmet Bey’i Arıyorum’’ adlı şiiri okudu.

       Türkçenin önemine vurgu yapan sözlerle Kapalı Pazar’ı gezen öğrenciler ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, pazardaki vatandaşlara Türkçenin önemini anlatan el ilanlarını dağıttılar. Etkinlik sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, Kapalı Pazar çıkışında bekleyen basın mensuplarına etkinliğin amacıyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

       Fazilet Durmuş, dilimize sahip çıkmanın, geleceğe sahip çıkmak olduğunu belirtti. Gençlerimizin, özellikle daha fazla kişiye ulaşmak için etkinlik alanı olarak Kapalı Pazar’ı seçtiklerini, milli kültür değerlerimize sahip çıkmadığımız sürece kaybolmaya mahkûm olduğumuzu söyledi. Vatan toprağına 15 Temmuz’da Ömer Halis Demir ile başlayan süreçte bu gençlerin en güzel şekilde sahip çıktıklarını ve bu anlayışı aynı zamanda dilimizi, kültürümüzü de yaşatarak, şiirde, yazıda, sanatta da devam ettirmemiz gerektiğini vurguladı. Vatanımıza sahip çıkmanın diğer bir yolunun da dilimize sahip çıkmak olduğunu ifade eden Fazilet Durmuş, etkinlikten dolayı, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adem Avcu’ya, Muhasebe Finansman Alanı Şefi Hülya Enli’ye ve öğrencilerimize teşekkür etti.

09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.