BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenilenen Öğretim Programlarının Ele Alındığı Toplantılar Okul Müdürlerimizin Katılımıyla Gerçekleştirildi

Yenilenen Öğretim Programlarının Ele Alındığı Toplantılar Okul Müdürlerimizin Katılımıyla Gerçekleştirildi

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş başkanlığında okul ve kurum müdürlerimizin katılımıyla, yenilenen öğretim programlarının tanıtıldığı bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

    Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla ilkokul, ortaokul ve lise öğretim programları yetenek ve temel becerileri kapsayan, değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde sade ve yaşamla ilişkilendirilecek şekilde güncellenerek yenilendi. Programların yenilenmesi esnasında üniversitelerden, öğretmenlerimizden, velilerimizden ve toplumun değişik kesimlerinden birçok görüş ve öneri alındı. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere 176 sınıfı kapsayan toplam 51 dersin öğretim programı yenilendi. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nda 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulanacak yeni öğretim programları, Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda tüm sınıf düzeylerinde uygulamaya konulacak. Güncellenen öğretim programlarının felsefesi, yapısı ve içeriğinin öğretmenlerimiz tarafından doğru bir şekilde anlaşılması için branşlar ve dersler bazında öğretmenlerimize tanıtılması amacıyla illerden seçilen öğretmenler Antalya’da Formatör Eğitim Çalıştayı’na katıldılar.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, yenilenen öğretim programlarının gözden geçirilmesi ve Sene Başı Mesleki Çalışmaları esnasında programların ilimizdeki tüm öğretmenlerimize tanıtılması konusunda yapılacak planlamalarla ilgili okul müdürleriyle toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi. Eğitim öğretim faaliyetlerinin içeriğini ve felsefesini oluşturan öğretim programlarının çok iyi analiz edilmesi ve anlaşılması gerektiğini ifade eden Durmuş, sadece öğretmenlerimizi değil, velilerimizi de bu konuda bilgilendireceklerini dile getirdi. Sürekli değişen ve gelişen dünyada öğretim programlarının da değişmesi ve gelişmesi gerektiğini, bunun da normal olduğunu söyleyerek, bu programlar doğrultusunda öğrencilerimizi geleceğin dünyasına hazırlamak, onların yeteneklerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak, araştıran, soran, sorgulayan ve vatanını milletini sevip yükseltmeye çalışan bireyler yetiştirmek için durmaksızın çalışacaklarını sözlerine ekledi. Toplantılara katılan okul ve kurum müdürlerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.