BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS Öncesi Moral ve Motivasyon Paneli Düzenlendi.

YGS Öncesi Moral ve Motivasyon Paneli Düzenlendi.

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016

 

   Önümüzdeki pazar günü tüm yurtta düzenlenecek olan YGS öncesi, İlimiz Merkezindeki lise son sınıf öğrencilerine moral vermek, motivasyonlarını artırmak ve son kez dikkat edilecek hususları hatırlatmak amacıyla panel düzenlendi.

   Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN koordinatörlüğünde hazırlanan panele; İlimizde branşında kendisini kanıtlamış ve YGS konusunda adından söz ettiren öğretmenlerimiz panelist olarak katıldılar. Sunumunu ve moderatörlüğünü İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Egemen TEMUR´un yaptığı panele; başta Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK olmak üzere, İl Merkezindeki lise son sınıf öğrencileri ve onların öğretmenleri katıldılar.

   Öğrencilerimize moral vermek amacıyla öncelikle İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu hünerlerini sergilediler ve izleyenlere güzel eserler dinlettiler. Ardından açılış konuşmasını Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK yaptı. ALTINKAYNAK konuşmasında;"Bütün bu hazırlıklar siz sevgili öğrencilerimiz için ve burada hazır olan öğretmenleriniz ve Bektaş Bey geç saatlere kadar hazırlık yaptılar. Biz dersimize çalıştık. Sizlere de moral motivasyon olması için bir araya geldik. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Büyüklerimiz bizlere, ekmek aslanın ağzında derlerdi. Şimdi, aslanın midesinde ve bunun için sizlere böyle bir panel hazırlamaya karar verdik. Sizlerin de bu çalışmalara bakarak kendi üzerinize düşeni yapacağınıza inanıyoruz. Sizlere bu konuda güveniyoruz. Çalıştıktan sonra ve dikkatli olduktan sonra başarının gelmesi için bir engel kalmıyor. Bu sınav ne ilk ne de son sınav. Şimdi aklınıza takılan bir şey varsa sorun. Ben şimdiden hepinize başarılar diliyorum. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun" dedi.

Ardından panelistlerin yerlerini alması ile panel başladı. Sırasıyla;

  •  Söğüt Anadolu Lisesi Felsefe Grubu Dersleri Öğretmeni Yücel POLAT;YGS,LYS ve sınav sistemi hakkında bilgi verdi. 
  •  Ertuğrulgazi Lisesi Biyoloji Dersi Öğretmeni Murat ÇIBUK; Dershanelerin kapatılma sürecinde Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının katkısı ve EBA/Eğitim Bilişim Ağının Eğitim-Öğretime olan faydaları hakkında bilgi verdi.
  •  Özel Hatem Anadolu Lisesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uzmanı Mutlu Selen HAŞİT; Sınavdan önce öğrencilerimiz nelere dikkat etmeleri gerektiği, nasıl beslenmeleri ve  sınav sabahı nasıl kıyafetler tercih etmeleri gerektiği ve  sınava gelirken yanlarında bulundurmaları gereken evrakların neler olduğu konularında öğrencilerimizi bilgilendirdi.
  • Özel Hatem Anadolu Lisesi Kimya Dersi Öğretmeni Gamze Ece ÇAKMAK ; Sınav  anında öğrencilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar, soruları cevaplarken  ve optik formu doldururken nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında bilgilendirme yaptı.
  •  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uzmanı Harun TEKE; Sınav sistemindeki son değişiklikler ,puanlama sistemi , sınav öncesi ve sonrası için nasıl bir motivasyon yöntemi uygulanacağı konularında görsel sunumlar ve videolar eşliğinde öğrencilerimizi bilgilendirdiler.

  Sunumların ardından öğrencilerimizin merak ettikleri konularda sordukları sorulara uzman öğretmenlerimiz cevaplar verdiler. Panel,katılımcılara teşekkür çiçeği verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.