BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS PROVASI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

YGS PROVASI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

YGS PROVASI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.YGS PROVASI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.YGS PROVASI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan; Ortaöğretim öğrencilerinin, hedef belirleme, bu hedefe yönelik motivasyonlarını yüksek tutma, farkındalıklarını arttırarak kazanacakları yeni bakış açılarıyla doğru tercihler yaparak daha mutlu, başarılı ve güçlü bireyler olarak yaşama hazırlanmalarını sağlamayı amaçlayan  “ÜNİVERSİTEYE ADIM ADIM” Bilecik Ortaöğretim Öğrencilerini Üniversiteye Hazırlama Projesi’nin bir parçası olarak ilimiz genelinde 12.sınıf öğrencilerine yönelik YGS Provası niteliğindeki Deneme Sınavı başarıyla gerçekleştirildi.

 

Mutlu Filizler Akademisi’nin proje ortağı olarak yürüttüğü faaliyetlerin ikincisi olan deneme sınavında 860 son sınıf öğrencisi, gerçek sınavı aratmayan prova niteliğindeki sınavda ter dökerken, 82 öğretmen hiçbir ücret almaksızın gönüllü olarak görev aldı. Veliler ve öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılanan uygulama dolayısıyla, sınav yapılan bütün okul ve sınıfları dolaşarak görev alan öğretmen ve yöneticilere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK ‘ÜNİVERSİTEYE ADIM ADIM Projesinin öğrenci başarısının arttırılmasında, doğru hedeflerin seçilmesinde ve öğrenci motivasyonunun yüksek tutulmasında son derece önemli ve anlamlı bir proje olduğunu’ vurguladı.

 

 

Seminerler, konferanslar, Üniversite Tanıtım Günleri, YGS ve LYS Kazanımları ve Doğru Tercih Rehberlik Programlarıyla devam edecek ÜNİVERSİTEYE ADIM ADIM Projesi kapsamında 5 Mart Perşembe günü saat 11:00’de Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde 12.Sınıf öğrencilerine yönelik ‘YGS’ ye 10 Kala’ adlı motivasyon ve bilinçlendirme semineri yine aynı gün saat 18:00’de velilere yönelik bilgilendirme programının düzenleneceği bildirildi.

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.