BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yıl Sonu Mesleki Çalışmalar Üçüncü Gün Programı

Yıl Sonu Mesleki Çalışmalar Üçüncü Gün Programı

   İlimiz ilk ve orta dereceli okullarında görev yapan öğretmenlerin Yıl Sonu Mesleki Çalışmaları ikinci hafta üçüncü gün çalışmaları Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi´nde yapıldı.

   İl Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Coşkun BAKIRTAŞ ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan KABA´nın katıldığı programda bir konuşma yapan İsmail ALTINLAYNAK, eğitim ailesinin büyük bir aile olduğunu ve bir arada bulunmaktan mutlu olduklarını söyleyerek öğretmenlerin Ramazan aylarını tebrik etti. Verimli bir yıl geçirdiklerini söyleyen ALTINKAYNAK, eğitimde en büyük emek sahibinin öğretmenler olduğunu söyledi. Sözlerine şöyle devam etti:

   "Her gün kendimizi yenilemeliyiz. Bizim inancımıza göre iki günü eşit olan ziyandadır. Eğitimin vazgeçilmez unsuru öğretmendir. Sizin gayretlerinizle bu başarıyı yakaladık. Ürün bizim, başarı bizim. Yapılan TEOG Sınavı´nda Türkiye ve Marmara ortalamasının üzerindeyiz. İlçelerimizin de iyi durumda olduğunu söylemeliyim.  Yüksek puan alan öğrencilerimiz, çevre illere gitmektedir. Bu öğrencilerimizi Bilecik´te tutmanın yollarını aramalıyız. Böylece üniversite sınavlarındaki başarımız da artacaktır.

   Maksadımız, geleceğimiz olan öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektir. Sevgi, saygı ve anlayış içerisinde bir yılı daha tamamladık. Olumsuz bir durum yaşanmadı. Bunun için hepinize çok teşekkür ediyorum."

 

   Ardından soru-cevap bölümüne geçildi ve öğretmenlerin sordukları sorular cevaplandı. İbn-i Sina ve Farabi´nin tanıtıldığı "Asya´nın Kandilleri" adlı belgeselin seyredilmesiyle program sona erdi.

29-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-201629-06-2016

Hürriyet Mahallesi Üniversite Sokak No5 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.