BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına Katıldık

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına Katıldık

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına KatıldıkBilecik Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak İnovasyon 2014 Fuarına Katıldık

 

        Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; 3.İnovasyon Türkiye 2014 Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarına katıldık. Fuar 13 Kasım 2014 günü ziyaretçilerine kapılarına açtı ve fuara; Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK, Müdür Yardımcısı Emre  AKPINAR ile Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Celali YILMAZ, Bilim Sanat Merkezinden Şeyma YURDAKUL, Nusret YILDIZ, Basri ŞEN, Bozüyük Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Hatice YÜKSEK ve Halk Eğitim Merkezinden Nagehan GÜNEŞ katıldılar.

       Fuara davetli olarak katılan Milli Eğitim Müdürlüğümüz, kendisine  tahsis edilen alanda açtığı stantta; Bilim Sanat Merkezimizde kullanılacak olan "Güneş Enerjisinden Elektrik Üretme Projesi" ve Bozüyük Endüstri Meslek Lisesinin  "Mobilya ve Marangozluk Sektörüne Yönelik Faydalılık Belgesi ve Patentini Aldığı Ürün" sergilendi ve misafirlere uygulamalı sunumları yapıldı. Bilecik İlinin tanıtımına çok büyük katkısı olan standa fuar ziyeretçilerinin ilgisi görülmeye değerdi.

       Fuar dönüşü konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK; ilk kez bir Kurumumuzda uygulanacak olan güneş enerjisi projesi sayesinde Bilim Sanat Merkezi kendi elektrik ihtiyacını karşıladıktan sonra aylık 1500 kwa elektrik  enerjisini de artı bir değer olarak biriktirebilecek bir kapasitede bir sistem olduğunu anlatarak projenin kabul gördüğünü, anlaşmaların yapıldığını ve yakında uygulanacağını söyledi. Diğer projenin ise; faydalılık belgesi ve patenti alınmış bir ürün olduğunu, mobilya ve marangozluk sektöründe oluşan iş kazaları yüzünden, çalışan personelin ellerini, parmaklarını kaybettiklerini, bu ürün sayesinde ise bundan sonra bu tür iş kazalarının tamamen önüne geçileceğini söyledi.

        Bakanlığımız Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün de stant açtığı fuarda, orada bulunan Bakanlığımız yetkilileri, Müdürlük olarak stant açmamızdan dolayı son derece memnun olduklarını beyan ettiler. Bakanlığımız temsilen farklı İllerden değişik okulların stant açtığı fuarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilk kez bir Müdürlük adına stant açıldığını ve bunun güzel bir uygulama olduğunu, diğer İllere örnek olması açısından konunun Bakanlığımız internet sitesinden de duyurulacağını belirten yetkililer, Bakanlığımız Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden de konunun örnek olması açısından duyurulması gerektiğini söylediler.

         Bilecik´imizin tanıtıma ihtiyacı olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü ALTINKAYNAK; "karınca kararınca bu tanıtım olayına katkıda bulunabilmek için gayret ediyoruz, elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz ve özellikle basınımıza teşekkür ediyorum, bu tür konuları önemseyip haber haline getirmeniz ve kamuoyu ile paylaşmanız bize güç veriyor. Bizi izlemeye devam edin" diyerek sözlerine son verdi.

 

       

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.