BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası İle Müdürlüğümüz Arasında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası İle Müdürlüğümüz Arasında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü İmzalandı

      11 Temmuz 2017 Salı günü Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası arasında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı. İmza Töreni’ne Bilecik TSO Başkanı Mefail Ateş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, Şube Müdürümüz İbrahim Barış Kalın, Bilecik TSO Meclis Başkanı Hakkı Aynur ile TSO yetkilileri katıldılar. Bilecik TSO Başkanı Mefail Ateş ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş tarafından imzalanan ve 3 yıl geçerli olacak olan protokol, Valimiz Sayın Tahir Büyükakın’ın olurlarıyla yürürlüğe girmiş oldu.

      Protokolle, ilimizdeki mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarının makine ve teçhizat ile atölye ve laboratuvarlarının temrinlik malzeme gereksinimlerinin karşılanması yoluyla güçlendirilmesi; sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün okul-sanayi iş birliği ile en üst düzeyde sağlanması amaçlanıyor. Protokol kapsamında, Bilecik TSO tarafından belirlenen işletmeler, “Muayene, Değerlendirme ve Koordinasyon Kurulu” tarafından belirlenen okul ve kurumlara makine ve teçhizat ile atölye ve laboratuvarlara temrinlik malzeme temin edecekler. Böylece mesleki ve teknik eğitim veren okullarımız daha donanımlı hale gelecekler ve sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücünü yetiştirme noktasında daha hızlı mesafe alabilecekler.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, düzenlenen Bilecik Mesleki Eğitim ve İstihdam Eğilimini Belirleme Çalıştayı’ndan bu yana okullarımız, Müdürlüğümüz ve sanayi temsilcisi kuruluşlarımızla yapılan protokollere bir yenisini daha eklediklerini kaydetti. Okullarımız ve sanayi sektörlerinin iş birliği ve dayanışmasıyla mesleki eğitimde ilimizin çok daha iyi bir noktaya geleceğini vurgulayan Durmuş, Çalıştay’dan sonra bu iş birliğini geliştirmek için büyük gayret gösterdiklerini ve birbiri ardınca protokollerin imzalandığını dile getirdi. Protokol kapsamında, okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması konusunda işletmelerle daha sıkı bir iş birliğinin gerçekleştirileceğine değinen Fazilet Durmuş, böylece nitelikli iş gücü yetiştirme noktasında daha güçlü bir duruma gelineceğinin altını çizdi. İmzalanan protokolün sanayi sektörleri, eğitim camiamız ve tüm Bilecik için hayırlı olmasını diledi.

11-07-201711-07-201711-07-201711-07-2017

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.