BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dumansız Hava Sahası İşbirliği Protokolü İmzalandı

Dumansız Hava Sahası İşbirliği Protokolü İmzalandı

   11.08.2016 Perşembe günü, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi´nde, Bilecik Belediye Başkanlığı, Bilecik Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Bilecik İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Yeşilay Bilecik İl Temsilciliği, KETEM ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında hazırlanan " Sağlıklı Nesiller, Sağlıklı Gelecek Dumansız Hava Sahası İşbirliği Protokolü" imzalandı.

   Protokolle, çocuklarımıza ait park, spor ve oyun alanlarını "Dumansız Hava Sahası" ilan ederek sağlıklı bir toplum yetiştirmek, sağlıklı yaşamı desteklemek, sigara kullanımını azaltmak ve bilinçli bir birey olmayı özendirmek amaçlanmaktadır. Yine protokolle kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak hareket ederek, şehrimizde bulunan kamuya ait alanlarda toplum sağlığını sağlamak adına, Dumansız Hava Sahamızı genişleterek sigarasız ve sağlıklı bir yaşam için bireyleri bilinçlendirmek ve ayrıca bu noktada yönetmelik yürürlüğe girmeden önce hayata geçirilen ilk il olmak amaçlanmaktadır. Belediye Başkanlığı´nın almış olduğu 2013/24 sayılı ve 02.04.2013 tarihli Meclis Kararı´nın 9. Fıkrasında "Kamuya açık çocuk parkı gibi temelde çocukların faydalandığı tüm açık alanlarda ve yürüyüş yolu, aletli egzersiz yapılan kısımları gibi vatandaşların spor yapmaları için kurumlarca oluşturulmuş alanlarda tütün ve tütün ürünü kullanımı yasaktır." denilmektedir.

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, gerçekleştirilen çalışmanın önemine değindi. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak belediyemizin öncülüğünde gerçekleştirilen bu protokolü son derece önemsediklerini belirtti.

 

   Protokol törenine; Belediye Başkanı Selim YAĞCI, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim TAŞ, Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ, Halk Sağlığı Müdürü Ömer BALCI, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Serkan Kadir KESKİN ve Yeşilay Derneği Bilecik Şubesi Başkan Vekili Niyazi Ayhan KASIM katıldı.

12-08-201612-08-201612-08-201612-08-201612-08-2016

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.