BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ekmek İsrafı Önleme Yarışmasının Ödülleri Verildi.

Ekmek İsrafı Önleme Yarışmasının Ödülleri Verildi.

Toplumumuzun nimet bildiği ve kutsal bir değer atfettiği ekmekle ilgili üretim, tüketim, israf ve tüketici alışkanlıkları konularında; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü tarafından yurt çapında yaptırılan bir araştırmada; ülkemizde günde 6 milyon, yılda 2,1 milyar ekmeğin israf edildiği sonucu ortaya çıkmıştır. Söz konusu ekmek israfının bugünkü parasal karşılığı; 1,5 milyar TL olup bu rakam Hükümetimiz döneminde dünya sıralamasında ilk sıralarda olduğumuz un ihracatından elde ettiğimiz bir yıllık gelire eşdeğerdir.

Bu üzücü sonuçlar; ekmek israfının önlenmesine yönelik tedbirlerin ivedilikle alınmasını gerekli kılmış, bu doğrultuda Hükümetimizce 17.01.2013 tarihinde “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası” başlatılmıştır.

Kampanya ile israf konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması, israfın üretim ve tüketim aşamalarında önlenmesi, ekmeğin uygun yöntemler ile muhafazasının sağlanması, bayat veya ihtiyaç fazlası ekmeğin yine insan gıdası olarak değerlendirilmesi konularında toplumun bilinçlendirilmesi ve tam buğday ekmeği tüketiminin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Bu çerçevede, Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde “Ekmek israfının önlenmesi, israfa neden olan kayıpların önüne geçilmesi” konulu ilkokullarda resim ve şiir, ortaokullarda resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmiştir.

 

Yarışma sonucunda; il genelinde dereceye giren her kategoride birinci, ikinci ve üçüncü öğrenciye Müdürlüğümüzde düzenlenen ödül töreninde, Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail ALTINKAYNAK tarafından ödülleri verildi.

 

 

EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.EKMEK İSRAFI ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.