BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketleri Takdim Edildi.

eTwinning Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketleri Takdim Edildi.

     İlimizden eTwinning Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmenlere kalite belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından takdim edildi.

    Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı kapsamında 2014 yılı içerisinde yürüttükleri projelerle ülke genelinde 92 öğretmen arasına girerek elde ettikleri başarılardan dolayı Ertuğrulgazi Ortaokulu Öğretmeni Banu KAN ve Bozüyük Fen Lisesi Öğretmeni Celal SARAÇ’ a görev yaptıkları kurum müdürleri ile birlikte; İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK tarafından Avrupa Kalite Etiketleri takdim edildi. Bu öğretmenlerimiz aynı zamanda Ulusal Kalite Etiketi alma başarısı da gösterdiler.

    Öğretmenlerimizin görev yaptıkları kurum müdürlerine de plaketlerini takdim eden Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK; “2014 yılında toplam 2040 eTwinning Projesi gerçekleştirilmiş,  bu projelerden  158 ‘i Ulusal kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Ulusal Kalite Etiketi  alan 158 projeden 90’ı Avrupa kalite Etiketi almaya hak kazanarak Avrupa çapında takdir görmüştür. Bu 90 öğretmenden 2 tanesi de ilimiz öğretmenidir. Kendilerini ve çalıştıkları kurum müdürlerini tebrik ediyorum.  Bu başarıyı devam ettirmek için yoğun bir tempoyla çalışmaya devam edip, il genelinde yaygınlaştırma faaliyetleri ile diğer ilçelerimizdeki öğretmenlerimizin de proje yapmalarına olanak sağlanması gerekir.” dedi.

 

    Programda eTwinning il Koordinatörü Mustafa Kan ‘da yer aldı.


Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.