BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Futbolun Kazananı Bilecik Oldu"Futbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik Oldu

Futbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik OlduFutbolun Kazananı Bilecik Oldu

 

 Ankara´da faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticilerinin bir araya gelerek "Başkent Ticaret Liderleri" ismiyel kurdukları halı saha futbol organizasyonu, devam eden zamanlarda bir sosyal sorumluluk projesi haline geldi ve bu sefer ki durağı Bilecik idi. Geçmiş yıllarda Sarıkamış ve Çanakkale gibi iki önemli şehrimizde bu tür faaliyetler gerçekleştiren organizasyon, İlimizde Söğüt Yaşar Musaoğlu İlkokulu/Ortaokulu ve Merkez Özel Eğitim ve İş Okuluna çeşitli yardımlarda bulundular ve bu yardımlar vesilesi ile yönetici ve öğretmenlerimizle tanışma imkanı buldular.

 Proje kapsamında:

1. Bilecik Özel Eğitim ve İş Okuluna;

 -Tüm okul için iç cephe boyası

  -100 öğrenciye eşofman takımı

  -100 öğrenciye kırtasiye yardımı

  -10’ar tane basketbol, futbol ve voleybol topu hediye edildi.

2. Söğüt İlçesi Yaşar Musaoğlu İlkokulu/Ortaokuluna;

 - İç Cephe Boyası

ü        -  Okul Bahçesine Basketbol Potası

ü       -  Futbol Kale Direği

ü      -  Voleybol Direkleri (Fileleriyle Beraber)

ü      -  250 öğrenciye kırtasiye yardımı

ü       - 10’ar tane futbol, basketbol ve voleybol topları  hediye edildi.

 

        Ziyaretçilerimizin karşılanması esnasında kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü İsmail ALTINKAYNAK; "Sosyal sorumluk kapsamında, bu duyarlı davranışlarından dolayı sayın misafirlerimizi tebrik ediyorum. Sarıkamış ve Çanakkale´den sonra Bilecik İlimizin seçilmesi çok anlamlı olmuş. Bizler çok memnun olduk Ayrıca olayın bir de spor boyutu var. Bizler görüyoruz, futbol kavgalarla ve şiddetle gündeme geliyor.Sizlerin bu futbol müsabakaları bizim güzel dostlar kazanmamıza vesile oldu. Türkiye´nin dört bir tarafında dostları oldu kendilerinin. İlimiz adına çok teşekkür ediyorum. Neticede sizin müsabakalarınızda kim kazandı kim kaybetti bilmiyoruz ama kazanan bizler olduk, İlimiz oldu, öğrencilerimiz oldu. Burada sizin bu iyilik hareketinizi gören öğrencilerimiz sizleri örnek alacak ve büyüdüklerinde, ellerine fırsatlar geçtiğinde aynen sizin gibi birer yardımsever olacaklar" dedi.

       Okul ziyaretleri ve yardımların takdim edilmesinden sonra Bilim Sanat Merkezinde düzenlenen sertifika törenine geçildi. Bilecik Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR, Vali Yardımcımız Mustafa GÜNEY, Yenipazar Kaymakamı Mehmet KILIÇ´ın katılımları ile Microsoft Türkiye tarafından; İlkokul 4.sınıflardan 25 öğrenci ve ortaokul 6.sınıflardan 25 olmak üzere toplam 50 öğrenciye ‘’Kod Okur Yazarlığı’’ ile ilgili verilen eğitimlerin "Kod Okur Yazarlığı Sertifikası" takdim töreni düzenlendi.

         Törende kısa bir teşekkür konuşması yapan Başkent Ticaret Liderleri Futbol Turnuvası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan ŞAHİN Bey´den sonra konuşma yapan Vali NAYİR; Başkent Ticaret Liderleri Futbol Turnuvası Yönetim Kuruluna sosyal sorumluluklarından dolayı teşekkür ederek," eğitim çok önemli, eğitime yapılan katkı herşeyden önemli, burada yapılan yardımların niceliğinden çok yapılan işin niteliği daha önemli. Bizlere, koordineli bir şekilde bir araya gelerek nasıl güzel işler yapılabileceğini gösterdiniz. Sosyal sorumluluk projeleri çok önemli, Bilecik´e olan ilginizin artarak devam edeceğini umuyoruz. Sizlere ve eğitimlere katılan öğrencilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi. 

Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Başkent Ticaret Liderleri Futbol Turnuvası Sosyal Sorumluluk Proje kapsamında yardım yapan;

-  Tepe İnşaat A.Ş

-  TAV Ankara Esenboğa Yatırım Yapım İşletme A.Ş

-  BİLKİM Boya İnşaat Sanayi Ltd.Şt.

-  Aktif Yaşam Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Tic.Ltd

-  Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

-  Başarı Mobile Bilişim Ürünleri ve Hizmetleri A.Ş

-  Microsoft Bilgisayar Yazılım Hizmetleri Ltd.

-  Anadolu JET

-  Meteksan Matbaacılık ve Teknik Sanayi Tic. A.Ş.

-  Sports İnternational Bilkent Fitness ve Spor Merkezi

-  Başkent Ticaret Liderleri Futbol Turnuvası Başkanı Adnan ŞAHİN

-  Başkent Ticaret Liderleri Futbol Turnuvası Disiplin Kurulu Başkanı Temel BULUT

                        - Başkent Ticaret Liderleri Futbol Turnuvası Organizasyon Kurulu Başkanı Fatih BULUT´ a okullarımız ve öğrencilerimiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz ve işlerinde başarılar diliyoruz.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.