BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Sami AKYOL'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Sami AKYOL'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Sami AKYOL, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve 20. yüzyılın başında verdiğimiz kurtuluş mücadelesini taçlandıran Cumhuriyetimizin, 98. kuruluş yıldönümünü gururla ve mutlulukla kutluyoruz.

Milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimize sahip çıkmak, devletimizin ve milletimizin güçlü yarınları için çalışmak, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan çekinmemek hepimizin ortak sorumluluğu ve kutlu vazifesidir. Bu bağlamda istiklal ve istikbal uğrunda türlü meşakkatlere katlanan hatta canını ortaya koyan atalarımız, geleceğe emin adımlarla ilerlerken arkamızda hissettiğimiz en büyük güçtür.

Milli Eğitim camiası olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün " Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek olan sizsiniz." sözünden ilham alarak cumhuriyetimize sahip çıkan, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan ve özgüven sahibi bireyler olarak kendi hikâyelerini yazan nesiller yetiştirmek, en önemli görevimizdir. Ayrıca evlatlarımızın bilimsel aklın önemini kavrayan, iyiliğin ve şefkatin gücüne inanan, milli ve manevi değerlerine sahip, sanata duyarlı, insan haklarına saygılı, fertler olmasını sağlamak müşterek vazifemizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve de silah arkadaşlarını, canından yüce bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla bir kez daha anıyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.