BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İşin Sırrı Üzümde!

İşin Sırrı Üzümde!

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Okul Üzümü Dağıtım Programı” İlimizde Merkez TOKİ İlkokulunda; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan KABA ve ilgili Kurumların yöneticilerinin katılımıyla başladı.

“Vitamin Deposu Okul Üzümü”, “Akıllı ve Sağlıklı Nesiller İşin Sırrı Üzümde”, “Sağlıklı Beslen Sağlık İçin Hareket Et” sloganlarını içeren Okul Üzümü Dağıtım Programında açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Erdoğan KABA öğrencilerimize;”sağlam kafa sağlam vücutta bulunur demiş atalarımız. Bugün burada sizlere kuru üzüm ikram etmek için bulunuyoruz. Süt dağıtımı yapılmayan salı ve perşembe günlerinde sizlere bu üzümler 25 gr lık paketler içinde dağıtılacak. Sizlerden isteğimiz asitli ve doğal olmayan yiyecek ve içeceklerden uzak durarak doğal beslenmeniz.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Müdürü Hacı Dursun YILDIZ ise konuşmasında;” eskiden okula giden çocukların cebine kuru üzüm ve fındık koyarlardı. Üzümün vücudumuza direkt etki eden bir özelliği var. Aynı mantıkla sizlere kuru üzümler dağıtılacak. Bizim sizlerden isteğimiz sağlıklı besinlerle beslenerek, sağlıklı bir vücuda sahip olmanız ve derslerinize daha iyi çalışarak memlekete faydalı bireyler olmanız.” dedi.

 

Öğrencilere kendi elleriyle üzüm dağıtan yetkililer, daha sonra hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.