BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaneli İlçemizde "Zenginleştirilmiş Kütüphane" Açılışı Gerçekleştirildi.

Osmaneli İlçemizde

   Günümüzde öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek öğrenciyi okuldan ve eğitimden uzaklaşmaya doğru itmekte. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okullarımızdaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleşiyor. İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile ( e-kitap, z-kitap ) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek kütüphaneler kuruluyor. z-Kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphane kavramı Osmaneli’nde hayat bulmaya başladı. Öğrencilere ödev hazırlama, çıktı alma ve dijital öğrenme içerikleri ile çalışma yapma şansı sağlayacak merkezlere ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek planlar oluşturulmuş ve ilgili birimlere iletildi. Osmaneli İlçemizde  bu imkan Atatürk Ortaokulunda hizmete girdi.

 

   İçerisinde temel eserleri de barındıracak z-kütüphaneler, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneleri bir araya getirerek okulların giriş katına konumlandırılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Atatürk Ortaokulunda 09.06.2015 saat 14:00 ‘te yapılan açılışa Kaymakamımız Edip ÇAKICI, İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre AKPINAR, Belediye Başkanı Münür ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ ve okul müdürleri katıldı. 


Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.