BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi´nde Yıl Sonu Sergisinin Açılışı Yapıldı.

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi´nde Yıl Sonu Sergisinin Açılışı Yapıldı.

   Pazaryeri ilçemiz, Halk Eğitim Merkezi´nce 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında merkez ve köylerde kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerinin beğeniye sunulduğu yıl sonu sergisi açıldı. 

   Sergi açılışına Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Akpınar, Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Barış Kalın, okul/kurum müdürleri, vatandaşlar ve kursiyerler katıldı. 

   Açılış konuşması yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Büyük, bu güne kadar 67 kurs açtıklarını ve bin 306 kursiyerin katıldığını belirterek, "Açılan kursların yüzdesine bakıldığında nüfusun yüzde 12´sine tekamül ediyor. Türkiye´de bu oran yüzde 5, dünyada ise yüzde 10´dur. İlçemiz gayet iyi bir durumdadır, fakat amacımız her eve ulaşarak, oranı yükseltmek." dedi.

   Folklor ekibinin gösterisi, destek olan kurum ve kuruluşlara plaketleri ile kursiyerlere sertifikaların verilmesinin ardından serginin açılışı yapıldı. 

 

 

 

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.