BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Söğüt İlçemizde "Z Kütüphane" Açılışı Gerçekleştirildi.

Söğüt İlçemizde

   Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okullarımızdaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleşiyor. İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile ( e-kitap, z-kitap ) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek kütüphaneler kuruluyor. Z-Kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphane kavramı İlimiz genelinde hayat bulmaya devam ediyor. Söğüti İlçemizde  bu imkan Ertuğrulgazi Ortaokulunda hizmete girdi.
   İçerisinde temel eserleri de barındıracak z-kütüphaneler, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneleri bir araya getirerek okulların giriş katına konumlandırılarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Ertuğrulgazi Ortaokulunda bugün saat 10:30´da yapılan açılışa Kaymakam Berkan SÖNMEZAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ALTINKAYNAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş UÇKUN, Belediye Başkanı Halil AYDOĞDU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut DEMİR ve okul müdürleri katıldı. 
  Açılışın ardından İlçedeki okullar gezilerek yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dilendi.

 

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.