BİLECİK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eskişehir Bölge Finali Sergisi Eskişehir’de Açıldı

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eskişehir Bölge Finali Sergisi Eskişehir’de Açıldı

 

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eskişehir Bölge Finali Sergisi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Spor Salonu’nda açıldı.  

 

Serginin Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış töreninde konuşan, TÜBİTAK Eskişehir Bölge Koordinatörü ve ESOGÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eyüp Artvinli, 10 branştan 100 projenin yer aldığı sergi sonunda seçilecek en iyi 22 projenin, Türkiye Finalleri’nde Eskişehir Bölgesi’ni temsil edeceğini söyledi. Doç. Dr. Eyüp Artvinli iyi bir proje sergi süreci geçirilmesini diledi.

 

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, gençleri çağın gerektirdiği bilgilerle donatmanın ve gençlerin bilgilerini hayata uyarladıkları çalışmaları görmenin en büyük arzuları olduğunu ifade etti. Milli birlik içerisinde ve geleceğe umutla bakan nesiller yetişmesi temennisini de dile getiren Necmi Özen, yarışmaya katılan tüm öğrencileri kutladı ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Rektör Vekili Prof. Dr. M. Bahaddin Acat, toplumla bütünleşmeyi ve ona hizmet etmeyi amaçlayan bir üniversite olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin böyle etkinliklere ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu söyledi. Prof. Dr. M. Bahaddin Acat projeye dayalı bu tür etkinliklerin eğitim sistemimizin sorunlarına çözüm üretme potansiyeli taşıdığını belirtti. Eskişehir Bölgesi’nin 2013 yılında 6 olan Türkiye Finalleri ödül sayısını 2014 yılında 11’e çıkararak en nitelikli proje üreten bölge olduğunu ifade eden Prof. Dr. M. Bahaddin Acat, bu başarıda emeği geçen herkesi kutladı.

 

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını yaşadığımız bugünlerde artık savaşın bilim, teknoloji ve ekonomi gibi üretim ve istihdam yaratacak alanlarda yaşandığını belirtti ve bu nedenle gençlerin donanımlı yetişmesinin önemli olduğunu ifade etti. Güngör Azim Tuna eserleri sergilenecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi. Açılış programının ardından Spor Salonu’nda serginin açılışını gerçekleştiren Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindekiler, stantları dolaşarak öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.

 

Açılış programına ilimizden, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre AKPINAR, Ar-Ge Birim Sorumlusu Mustafa KAN, Söğüt İlçe Milli Eğitim Müdürü Bektaş UÇKUN, Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KARACA, farklı okullardan öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

 

 

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eskişehir Bölge Finali Sergisi, ESOGÜ Spor Salonu’nda 1 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 17.00’a kadar açık kalacak. Sergi ödül töreni ise 2 Nisan 2015 Perşembe günü saat 10.00’da Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Hürriyet Mahallesi Dumlupınar 4 Sokak No 2 Merkez BİLECİK - 0 (228) 280 11 00 / 0 (228) 280 11 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.